תוכנית בריאות לעובדים

כיצד בריאות ארגונית יכולה לשפר את המוטיבציה והפרודוקטיביות של העובדים

בואו נבין מהן הסיבות שבזכותן בריאות ארגונית יכולה לשפר את המוטיבציה והפרודוקטיביות של העובדים.
אנו שומעים לעיתים קרובות אנשים שאומרים שהם עובדים הכי טוב תחת לחץ. ובכן, זה אולי בגלל שזו הנורמה אליה הם רגילים. להתגאות בכך שאתה עמוס, חרד ומותש מהעבודה זה כבר לא דבר נפוץ בימינו.

כיום, עסקים מתמקדים בלהבטיח שהעובדים שלהם דואגים לעצמם הן מבחינה פיזית והן נפשית.
תיאוריית מתחום משאבי האנוש קובעות כי רווחת עובדים גבוהה יותר קשורה למורל גבוה יותר, מה שמוביל לתפוקה גבוהה יותר. אם העובדים שחוקים ואין להם זמן אישי, המוטיבציה והפרודוקטיביות נעלמים.
בנוסף, נמצא כי רווחת העובד נמצאה קשורה לרמות גבוהות יותר של פרודוקטיביות.

כמו כן, מחקרים רבים מצאו את ההשפעה של פעילות גופנית על בריאותנו, נראה כי חוסר תנועתיות יכול לגרום לכשלים במערכת החיסון. בעבר, חברות רבות הסתכלו על תוכניות בריאות כדבר "טיפשי ובזבזני", אך אנו עדים לכך שהפופולריות שלהן עולה יותר מיום ליום.

בריאות גופנית

בריאות גופנית מתחילה באורח חיים בריא. הבריאות הפיזית של העובד משפיעה על הרווחה הכללית שלו.
פעילות גופנית משפיעה על הבריאות הכללית של העובד, והיא בלתי נפרדת ממנה.
ברור לנו שאי אפשר לאלץ עובדים להתאמן ולאכול תזונה נכונה, אבל יש דרכים בהם תוכלו לעזור ולקדם אורח חיים פיזי בריא במקום העבודה.

לדוגמה, במקום להחזיק ג'אנק פוד כמו צ'יפס, הציעו חלופות טריות, כמו ירקות חתוכים, טחינה וגבינות.
לאכול מאכלים מעובדים באופן יומיומי לא מרגיש נכון לאף אחד, אבל לפעמים זו האפשרות היחידה הזמינה. לכן הכנת פתרונות זמינים וקלים לנשנוש מהיר ובריא במשרד היא אחת הדברים לעזור לעובד לאכול בריא יותר.

כמו כן, תנועה פיזית במקום העבודה היא אחת הנקודות החשובות ביותר, במיוחד לאור העובדה כי בעידן המודרני אנו חיים באורח חיים יושבני.ניתן לעשות זאת בקלות, הליכה קצרה כבר יכולה להגביר את החשיבה היצירתית ב-60%.
כשספקים הטבות לעובדים ניתן לספק הצעות כמו: מנוי לחדר כושר, חוגים בארגון, ימי אופניים,תחרויות ספירת צעדים,טורנירים ספורטיבים וקבוצות ריצה. כל זאת יכול לעזור לעובד להתחיל לזוז ולפתח כושר גופני.
תזכרו, כאשר עובדים מרגישים טוב, יש סיכוי גבוה יותר שהם יהיו בעלי מוטיבציה לעבוד ולהיות פרודוקטיביים.

עובד מבצע פעילות גופנית

בריאות חברתית

חלק נוסף שנשמע לא טרוויאלי ברווחת העובדים שיש לקחת בחשבון הוא המרכיב החברתי במקום העבודה. חשוב לדאוג לכך שכל אחד מהעובדים ירגישו שייכים. אם הם לא מרגישים בנוח במקום העבודה או לא מסתדרים עם עמיתיהם לעבודה, כנראה שלא יהיו להם מוטיבציה להיות פרודוקטיביים. אף אחד לא אוהב להרגיש שהוא לא מתאים למקום בו הוא נמצא.

חיבוריות לאנשים בעבודה גורמת לתחושה שייכות ונאמנות. עובדים שמרגישים כמו אאוטסיידרים או בודדים בעבודה נוטים להיות פחות פרודוקטיביים וסביר יותר שינסו למצוא עבודה אחרת. מחקר חדש בקרב עובדים בארה"ב מצא כי תחושת בדידות וההשפעה שלה על פרודקטיביות במקום העבודה עולה לעסקים יותר מ154$ מילארד.

כדי להימנע מכך עליכם להיות יצירתייםף לעזור לעובדים לבנות קשרים זה עם זה, כחלק מתוכנית הבריאותניתן לשלב תכנים המפגישים בין עובדים, גורמים לגיבוש ותחרויות בין חברות/מחלקות.
ארגון פעילויות מחוץ למשרד יכול לתת לעובדים הזדמנות להכיר אחד את השני מחוץ למשרד ולטפח חברויות. אם העובדים שלכם עובדים מרחוק, אתם יכולים לארגן הפסקות משותפות, הפי אוור וירטואליים, סדנאות דיגטליות, קל מאוד לעובדים מרוחקים להרגיש מחוץ למעגל החברתי ולכן זה אף חשוב במיוחד למקומות עבודה מסוג זה, זכרו כי המחסומים נמצאים רק בראש ולכל דבר יש פתרון יצירתי.
מקום עבודה המקדם בריאות חברתית ימצא עובדים מרוצים ופרודוקטיביים.

לא בטוחים איך העובדים שלכם מרגישים? שלח סקר אנונימי כדי לקבל משוב. זה אמור לעזור לך להבין איזה סוג של תוכנית בריאות תתאים לך ולעובדים שלך.

עובדים מבלים ביחד

לסיכום- בריאות ארגונית יכולה לשפר את המוטיבציה והפרודוקטיביות של העובדים

דאגה לרווחת העובדים שלך צריכה להיות במקום הראשון. אם אתם רוצים שעובדים יישארו בחברה, יהיו מרוצים ויספקו עבודה מצוינת, הם חייבים להיות מאושרים ובריאים. הימים של דחיקת העובדים עד כדי שחיקה נגמרו. תוכניות בריאות נמצאות, והן כאן כדי להישאר.

זכרו כי יצירת סקר אנונימי כדי להבין מהם הצרכים החשובים ביותר לעובדים שלך היא מקום מצוין להתחיל בו. ברגע שתבינו מה חסר לעובדים, מהם נקודות החולשה של הארגון, התחילו לתכנן.
שימו לב לשלב בריאות גופנית ביום העבודה עם כמו פגישות תוך כדי הליכה, ואפשרויות לאוכל בריא וחטיפים בריאים.

רווחה חברתית ונפשית חשובה לא פחות מבריאות גופנית. דאגו לקידום היחסים הין העובדים,צרו צוותים חזקים בעלי מערכות יחסים אחד עם השני, תבדקו שאין אף אחד המרגיש בודד.
התחילו ליישם תוכנית בריאות עוד היום והתחילו לעזור לעובדים שלכם! אתם תראו בעצמכם כיצד כיצד בריאות ארגונית יכולה לשפר את המוטיבציה והפרודוקטיביות של העובדים.

לתכנים נוספים עקבו אחרי האירועים שלנו:
ב30.11.2022 הכנס הראשון לקידום בריאות ארגונית- Wellbeing Employees

בריאות ארגונית יכולה לשפר את המוטיבציה והפרודוקטיביות של העובדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה דילוג לתוכן